Voor de leden die niet bekend zijn met deze dag. Het is een “competitie” waarbij het erom gaat wie de meeste soorten in zeven uur herkent. Het record staat op 92 soorten!! Wie gaat dat verbeteren en vergaart daarmee eeuwige roem binnen onze vereniging? Mocht je het competitie element niet aantrekkelijk vinden maar wel graag een dag met leden in het veld lopen dan kun je uiteraard gewoon meedoen.
De deelnemers van andere jaren zijn razend enthousiast over deze activiteit, dus doe ook eens mee! Rond deze tijd is er nog kans op zeldzaamheden en deze dag leent zich ook uitstekend voor beginnende vogelaars. Zij kunnen aansluiten bij de ervaren leden. Je kunt ook je eigen groepje vormen en zelf bepalen welke delen van de Maashorst je bezoekt. Uiteraard beginnen we allemaal vanaf hetzelfde punt en wordt er alleen te voet door de Maashorst gewandeld. Houdt er rekening mee, dat je deze dag grote afstanden loopt. Neem voldoende eten, drinken en (indien nodig) regenkleding mee.
Opgeven kan bij Peter van de Braak (
We vragen alle deelnemers om bijzondere soorten te delen in de WhatsApp groep. Iedereen kan dan zelf beslissen of hij/zij de soort ook wil zien of dat het totaal aantal waarnemingen voorrang krijgt.
We starten om 7:00 uur vanaf telpost Noord aan de Palmvenseweg te Nistelrode en verzamelen daar opnieuw om 14:00 uur. Tijdens het bijpraten en het vaststellen van de winnaar is er kans op koffie en iets lekkers. Verder neemt iedereen zijn eigen brood en versnaperingen mee.
Voor meer informatie: José Escher (